Offering you a complete choice of products which include crompton single phase hpsv ballast.
₹ 1200 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 250w |
| Ballast Type | Metal Halide Ballasts |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
| Current | AC |
| Power | 250 W |
| Brand | Crompton |
| Running Current | 0.98 A |
| Material | copper |
| Lamp Type | blast |
| Usage/Application | Industrial |
| Start Method | Instant Start |
| Watt | 250W |
Minimum order quantity: 50 Piece
Debasish Parida (CEO)
36 Electrical Services
4B-03, Ground Floor, Plastic Market, New Bus Stand, Pandri
Raipur - 492001, Chhattisgarh, India