Leading Wholesale Trader of crompton 45w street light from Raipur.
₹ 1400 / Piece Get Latest Price
| Series | Eco Street |
| Wattage | 45 W |
| System Efficacy | 120 lm/W |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| CCT | 5700 K |
| Input Voltage | 14 to 300v |
| IP Rating | IP66 |
| Protection Rating | IP66 |
| Material | Aluminium |
| Lighting Color | 6500k |
| Frequency | 50 hz |
| Country of Origin | Made in India |
Debasish Parida (CEO)
36 Electrical Services
4B-03, Ground Floor, Plastic Market, New Bus Stand, Pandri
Raipur - 492001, Chhattisgarh, India