Wholesale Trader of a wide range of products which include 150w havells led light and bottom opening clean room sur 2x2.
₹ 4270 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Highbay |
| Series | HAVELLS |
| Wattage | 150W |
| Light Color | Neutral White |
| Base Type | LED |
| Mounting | Suspended |
| Shape | Flat Top |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP66 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Model Name/Number | Saucer Genx HBT P 150W |
| Lighting Type | LED |
| Body Material | Metal |
| Input Voltage | 220V |
| Warranty | 2Year |
| Color Temperature | 6500k |
| Power | 150W |
| Frequency | 50Hz |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 7500 / Piece Get Latest Price
| Fixture Type | Surface |
| Wattage | 36 W |
| Lamp Type | LED |
| Cleanroom Class | Class 1000 |
| IP Rating | IP40 |
| Color Temperature | 5000 K |
| Body Material | CRCA Powder Coated |
| Mounting Type | Surface Ceiling |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
Debasish Parida (CEO)
36 Electrical Services
4B-03, Ground Floor, Plastic Market, New Bus Stand, Pandri
Raipur - 492001, Chhattisgarh, India