Prominent & Leading Wholesale Trader from Raipur, we offer 200w havells high bay light, wipro high bay light, high bay light, crompton 80w highbay and crompton 80w high bay light.
₹ 5220 / Piece Get Latest Price
| Lighting Color | Cool White |
| Power | 200W |
| Brand | Havells |
| Luminous Efficacy | 130 lm/W |
| Model Type | Lens Type |
| Usage/Application | Outdoor |
| Model Name/Number | Saucer Genx DD P 200 W |
| Lighting Type | LED |
| Body Material | Metal |
| Beam Angle | 120Degree |
| Frequency | 50Hz |
| IP Rating | IP66 |
| Voltage | 220V |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 7800 / Piece Get Latest Price
| Power | 100W |
| Lighting Color | Cool White |
| Brand | Wipro |
| Luminous Efficacy | 190 LM |
| Model Type | Lens Type |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| IP Rating | IP66 |
| Beam Angle | 90° |
| Warranty | 5 Years |
Minimum order quantity: 05 Piece
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Power | 80W |
| Lighting Color | Cool White |
| Brand | Crompton |
| Luminous Efficacy | 150 lm/W |
| Model Type | Lens Type |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| IP Rating | IP66 |
| Beam Angle | 120° |
| Warranty | 5 Years |
Minimum order quantity: 10 Piece
Delphinus high bay 120 lpw 150 lpw
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Power | 80W |
| Wattage | 80w |
| Lighting Color | Cool White |
| Brand | Crompton |
| Luminous Efficacy | 120 lm/W |
| Model Type | UFO |
| Warranty | 2 Years |
| Beam Angle | 120° |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| IP Rating | IP66 |
Crompton 80w high bay liggt
₹ 2950 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 80w |
| Power | 80W |
| Brand | Crompton |
| Lighting Color | Cool White |
| Luminous Efficacy | 120 lm/W |
| IP Rating | IP66 |
| Warranty | 2 Years |
| Beam Angle | 120° |
| Colour Rendering Index | 5700k |
| Packing Case Lot | 08 |
| HID And Fluorescent | Led |
| Luminaire Light Beam Spread | 60 |
Crompton high bay led
Debasish Parida (CEO)
36 Electrical Services
4B-03, Ground Floor, Plastic Market, New Bus Stand, Pandri
Raipur - 492001, Chhattisgarh, India