Wholesale Trader of a wide range of products which include crompton greaves 400w hpsv lamps and crompton hpsv lamp ignitor.
₹ 480 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 240 v |
| Base Type | E27, E40 |
| Bulb Shape | Elliptical |
| Power | 400 W |
| Brand | Crompton |
| Luminous Flux | 48000 lm |
| Lighting Type | GLASS BODY |
| Usage/Application | INDUSTRIAL |
| IP Rating | IP20 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Power | 400W |
| Lighting Type | LED |
| Warranty | 2Year |
| Output Voltage | 240V |
| Supply Voltage | 220V |
| Model Name/Number | IGN2K |
| Current | AC |
| Usage/Application | Lamp |
| Efficiency | 99% |
| IP Rating | IP33 |
| Frequency | 50Hz |
| Brand | Crompton |
Minimum order quantity: 100 Piece
Debasish Parida (CEO)
36 Electrical Services
4B-03, Ground Floor, Plastic Market, New Bus Stand, Pandri
Raipur - 492001, Chhattisgarh, India