We are a leading Wholesale Trader of 150 w crompton high bay light, led highbay lights, havells led light and led industrial lights from Raipur, India.
₹ 4580 / Piece Get Latest Price
| Power | 100W |
| Wattage | 100W |
| Lighting Color | Pure White |
| Brand | Crompton |
| Luminous Efficacy | 120 lm/W |
| Model Type | Lens Type |
| Usage/Application | Warehouse |
| Heat Sin ( Diameter x Length) (inmm) | 3310X125 |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Beam Angle | 120° |
| Warranty | 2 Years |
| IP Rating | IP66 |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 6200 / Piece Get Latest Price
| Lighting Color | Pure White |
| Power | 99 |
| Brand | Bajaj |
| Luminous Efficacy | 120 lm/W |
| Model Type | Lens Type |
| Usage/Application | Warehouse |
| Model Name/Number | NUKE |
| Packing Case Lot | 1 |
| Body Material | METAL |
| IP Rating | IP66 |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 399 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 15 W |
| Shape | Round |
| Base Type | E40 |
| Lighting Color | Warm White |
| Usage/Application | Indoor |
| Model Name/Number | Havells 15w led panel |
₹ 4900 / Piece Get Latest Price
| Light Type | High Bay Light |
| Wattage | 150W |
| Color Temperature | 6500K (Cool White) |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Method | SMD LED |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Warranty | 5 Years |
| Surge Protection | 10 KV |
| Driver Type | External |
Debasish Parida (CEO)
36 Electrical Services
4B-03, Ground Floor, Plastic Market, New Bus Stand, Pandri
Raipur - 492001, Chhattisgarh, India