Providing you the best range of crompton 100w high bay with effective & timely delivery.
₹ 3600 / Piece Get Latest Price
| Power | 100W |
| Wattage | 100W |
| Lighting Color | Cool White |
| Brand | Crompton |
| Luminous Efficacy | 120 lm/W |
| Model Type | Lens Type |
| Colour Rendering Index | 5700 |
| Packing Case Lot | 06 |
| Luminaire Light Beam Spread | 120 |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Surface Finish | ip66 |
| IP Rating | IP66 |
| Beam Angle | 120° |
| Warranty | 2 Years |
Debasish Parida (CEO)
36 Electrical Services
4B-03, Ground Floor, Plastic Market, New Bus Stand, Pandri
Raipur - 492001, Chhattisgarh, India