Offering you a complete choice of products which include bajaj flood light 100w.
₹ 4000 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 120W |
| Light Source | LED |
| Series | BAJAJ PRAZE |
| Color Temperature | 5700 K |
| Input Voltage | 140–270 V |
| Lighting Color | Warm White |
| IP Rating | IP66 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Model Name/Number | PRAZE F 120L WH NB-A5 TG SD |
| Lighting Type | LED |
| Body Material | METAL |
| Beam Angle | 120 |
| Led Model | PRAZE F 120L WH NB-A5 TG SD |
| Power | 100W |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
We are engaged in offering Quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Debasish Parida (CEO)
36 Electrical Services
4B-03, Ground Floor, Plastic Market, New Bus Stand, Pandri
Raipur - 492001, Chhattisgarh, India