Our product range includes a wide range of bajaj sports lighting and stadium light.
₹ 54000 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 1500 W |
| Beam Type | Wide Beam |
| Application | Stadium |
| IP Rating | IP66 |
| Luminous Efficacy | 120 lm/W |
| Lighting Color | Pure White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Model Name/Number | AMAZE |
| Lighting Type | LED |
| Led Model | AMAZE SPORT LIGHT 1000W1200W 1500W |
| Power | 1000W |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
BAJAJ 1000W/1200W/1500W A perfect sports lighting solution provider to revolutionize your indoor and outdoor sports lighting.
₹ 148000 / Piece Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Crompton 1650w led flood light
Debasish Parida (CEO)
36 Electrical Services
4B-03, Ground Floor, Plastic Market, New Bus Stand, Pandri
Raipur - 492001, Chhattisgarh, India