Wholesale Trader of a wide range of products which include sltg 70 ( endura sundown 70 w ), bajaj street light and outdoor led luminaires.
₹ 3400 / Piece Get Latest Price
| Series | Endura |
| Material | Metal |
| Wattage | 75 W |
| System Efficacy | 120 lm/W |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| CCT | 5700 K |
| IP Rating | IP66 |
| Input Voltage | 140–270 V AC |
| Protection Rating | IP66 |
| Lamp Life (Hours) | 50000 |
| Led Light Source | havells led street light |
| Acceptable Payment Mode | Online, Cheque/Cash |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 8000 / Piece Get Latest Price
| Brand Name | Bajaj |
| System Efficacy | 120 lm/W |
| Wattage | 120W |
| Series | HEXO |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| CCT | 5700 K |
| IP Rating | IP66 |
| Input Voltage | 120V-300V |
| Protection Rating | IP66 |
| Body Material | Metal |
| Model Name/Number | HEXO |
| Acceptable Payment Mode | Online |
| Usage/Application | OUTDOOR STREET LIGHT |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 40000 / Piece Get Latest Price
| Light Type | LED Street Light |
| Power Rating | 30 W |
| Body Material | Stainless Steel |
| Cct | 5700 K |
| Input Voltage | 12 V DC |
| Ingress Protection | IP66 |
| Led Driver Brand | Inventronics |
| Control Option | Smart Control |
| Beam Angle | 90° |
Debasish Parida (CEO)
36 Electrical Services
4B-03, Ground Floor, Plastic Market, New Bus Stand, Pandri
Raipur - 492001, Chhattisgarh, India